OPINIE


Chciałem pogratulować koncepcji przetwornika, jest bardzo ciekawa.
Odporność na brumy Pańskich przetworników jest rewelacyjna.
Nie spotkałem się jeszcze z taką klarownością wśród przetworników single-coil.
Przetworniki są bardzo dynamiczne (mają szybki atak).   
Tomasz Dziewulski - Mayones Guitars & Basses

Przetestowałem przetwornik, który dostałem od Pana. Myślę, że to bardzo dobry i bardzo dobrze brzmiący przetwornik.    

Wojciech Hoffmann - TURBO

Miałem przyjemność montować Pańskie humbuckery w budowanej na zamówienie kopi PRS'a. Przetworniki idealnie pasowały do standardowych gniazd i ramek. Duży plus należy się Panu za bardzo wysoką jakość wykonania oraz przejrzystą instrukcję montażu, ale nie to mnie zachwyciło najbardziej lecz ich brzmienie - mięsisty, rasowy humbucker po rozłączeniu cewek zachowuje się jak doskonały klarowny i bardzo dynamiczny singiel i to absolutnie cichy singiel bez najmniejszych brumów! 
Zwracam dużą uwagę na to żeby instrument był odpowiednio cichy - dokładne ekranowanie gniazda elektroniki i przetworników to podstawa, ale nawet to nie dawało 100% ciszy w trybie single nawet przy zastosowaniu konstrukcji wiodących producentów z USA czy Niemiec. Jestem zachwycony Pańską konstrukcją i zdecydowanie będę polecał te przetworniki jako najwyższej klasy osprzęt w moich customowych gitarach.   
Marek Dąbek - Stradi

Opinia dotycząca humbuckerów-H (zestaw H-H)
Witam serdecznie. Chciałbym podzielić się z Panem opinią na temat zakupionych przetworników. Jestem bardzo zadowolony. Czyste brzmienie, szeroki wachlarz brzmień z tymi rozłączanymi cewkami, dynamiczny atak, pełne brzmienie. I co rzeczywiście ważne... bezbrumowe! Człowiek, który mi to montował dziwił się zanim wziął się do roboty, przedstawiał mi firmowe przetworniki i mówił, że humbackery... to rozumie, ale single przy gryfie zawsze mają ten szum... A ja odkręciłem na full przester i przełączałem się pomiędzy różne opcję nawet nie tłumiąc ręką gitary. Działa... Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dziękuję.   
Waldek - Warszawa, zespół muzyczny SLANG"

Humbuckery i single HUMLESS (zestaw H-S-S)
Gitara: IBANEZ


Wszystko pięknie działa bez zarzutu. Bezbrumowość tych przetworników jest niesamowita (porażająca oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu) a brzmienie, naprawdę czuć te szklaneczki na siglach. Oryginalne signle były zamulone.
 
Robert Pawelek JIMI - Jawor

Opinia dotycząca humbuckerów i singli HUMLESS (zestaw H-S-H)
Wreszcie złożyłem i ustawiłem gitarę z Panam przetwornikami: dwoma humbuckerami MENS-H z rozłączanymi cewkami i singlem MENS-S. Pickupy grają wspaniałe, są czułe a jednocześnie dynamiczne, mocne, grają bardzo czysto i klarownie. Gitara, zrekonstruowana i odnowiona przeze mnie Jolana Strat, z Pana przetwornikami sprawuje się znakomicie.
Przetworniki nie generują zakłóceń nawet przy maksymalnych ustawieniach wzmacniacza. Poprzednio gitara miała zamontowane single z magnesami Alnico, które nie umywały się do Pana pickupów i generowały szereg zakłóceń przy wyższych ustawieniach. Gitara ma układ H-S-H z odłączanymi cewkami humbuckerów (po rozłączeniu cewek też nie ma brumu). Dzięki takiej konfiguracji i rozłączanym cewkom humbuckerów można osiągnąć szereg brzmień.   
Mariusz Sawa - Zamość

Opinia dotycząca singli HUMLESS
Witam. Zgodnie z Pana prośbą przesyłam moje wrażenia dotyczące przetworników. Dużo pracuję nad projektami i nagrywam w swoim domowym studiu. Dotychczas prawdziwą zmorą były brumy singli mojej podstawowej gitary, pomimo, że gitara ma zaekranowaną komorę, a sprzęt jest całkowicie sprawny i uziemiony. O korzystaniu z przesterów właściwie nie było mowy. 
Po zamontowaniu przetworników "HUMLESS" i włączeniu wzmacniacza początkowo myślałem, że gitara w ogóle nie działa!!! - panowała nieznana mi dotąd cisza. Dopiero zagranie kilku fraz pokazało, że wszystko jest OK. Dla mnie te przetworniki to rewelacja! Dają czysty, typowo "singlowy" dźwięk. Teraz mogę grać na cleanie nawet ciche fragmenty absolutnie bez żadnych brumów czy zakłóceń w tle, z bardzo szczegółową atrykulacją. Mogę również używać przesterów w dowolnych ustawieniach - też nic nie brumi, a jedynie szumi efekt (co można zresztą łatwo wytłumić bramką szumów). Dokładnie o to mi chodziło. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.   
AZ - Warszawa

Opinia dotycząca singli HUMLESS
Przetwornik SUPER!!! Zero brumienia, kryształ w brzmieniu. Wszystko zgodne z opisem. Szybko i sprawnie.   
MAGMAR - Warszawa

Opinia dotycząca singli HUMLESS
Hey, świetne pickupy. Rzeczywiście nie ma brumu. Clean powalający :). Konkretnie reagują na ustawienie odległości od strun.   
Marcin P. - Poznań

Opinia dotycząca humbuckerów HUMLESS
Brzmi świetnie, do wykonania nie mam zastrzeżeń - profesjonalne.   
Maciej K. - Śrem

Opinia dotycząca humbuckerów HUMLESS
Witam. O Pana przetwornikach dowiedziałem się od kolegi gitarzysty. Od dłuższego czasu szukałem humbuckerów z rozłączanymi cewkami, które by nie brumiały przy załączeniu jednej cewki. Przymierzałem się Kinman'ów, ale są bardzo drogie. Okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią :) HUMLESS-y to jest dokładnie to, o co mi chodziło. Znakomite brzmienie w obu trybach. Dzięki.   
Andrzej S. - Gdańsk


Gitara bezprogowa wyposażona w 3-ciej Generacji humbuckery HUMLESS-H wykonana na indywidualne zamówienie znanego polskiego gitarzysty przez znakomitego lutnika Marka Dąbka - STRADI - Symphony Bass  (źródło:  Facebook - https://pl-pl.facebook.com/symphonybass/)

Opinia dotycząca przetwornika typu Stratocaster Pickup - HUMLESS-S / H1  "CRISTAL" - Generacja 3
Witam,
Przetwornik przerósł moje oczekiwania - pod względem brzmieniowym to jest to, o czym marzyłem. W porównaniu z dwoma wysokiej klasy humbuckerami (TESLA) poziom szumów singla Humless jest NIŻSZY! W przypadku poprzedniego singla (Merlin) słychać było przede wszystkim zakłócenia z pobliskiego nadajnika telefonii komórkowej i innych radiowych nadajników - jestem w centrum Warszawy, więc tego tu pełno. Miałem więc nadzieję na obniżenie tych szumów, szczególnie dlatego, że mam swoje własne studio domowe i do nagrań wypadałoby mieć pozbawione zakłóceń brzmienie. No i takie teraz mam. Po prostu szczęka opada.
Nie wiem, jak Pan to robi, ale to jest genialne.
Chciałbym bardzo podziękować za szybką akcję oraz świetny sprzęt!
Mat Stryjecki - Warszawa

Opinia dotycząca zestawu przetworników typu Stratocaster Pickup - 3 x HUMLESS-S / H2 "PRECISION" - Generacja 3
Gitara: Fender Stratocaster

Witam,
Oto moje wrażenia dotyczące singli HUMLESS.
Po pierwsze przetworniki wyglądają bardzo profesjonalnie. W porównaniu do amerykańskich, w których zamiast sprężynek służących do regulacji wysokości są jakieś gumowe tulejki a covery od razu odpadają odsłaniając cewkę, sprawiają wrażenie produktu dopracowanego w każdym calu.
Jeśli chodzi o główne cechy to rzeczywiście potwierdzają opis, który zawiera ich charakterystyka. Oczywiście nie brumią (miałem już dosyć tego zjawiska) no i świetnie oddają wszystkie niuanse artykulacyjne. Grając do tej pory na swoim Stracie odnosiłem wrażenie, iż między tym co wyprawiają palce a tym co słyszę w głośniku wzmacniacza jest jakiś dystans i nigdy do końca nie byłem zadowolony. Grając bez wzmacniacza ("na sucho") czułem dobrze tę gitarę, ale po podłączeniu do wzmacniacza zawsze był jakiś niedosyt. Teraz pograłem sobie trochę i widzę, że to tak powinno wyglądać.
Bardzo dobre przetworniki !  Pozdrawiam 
Wojciech Jarosz - Ciechanów

HUMLESSY na zaszczytnej służbie Zespołowi "ŻUKI" (MUSIC THE BEATLES)
Na zdjęciach:  Gitara Pana Adama Staniszewskiego przezbrojona w humbuckery HUMLESS-H.

"Panie Jurku, humlessiki brzmią doskonale"  - Adam Staniszewski
(źródło:  Facebook - https://pl-pl.facebook.com/adam.staniszewski.963)

Gitara lutnicza wykonana przez Pana Marka Dąbka - STRADI wyposażona w humbucker HUMLESS-H.
(źródło:  Facebook - https://pl-pl.facebook.com/symphonybass/)

Piękny Ibanez ARZ6UCS „Prestige” WOJCIECHA HOFFMANNA (TURBO) został przezbrojony w humbuckery HUMLESS-H50/52-P i doposażony w przełącznik PUSH-PULL do rozłączania cewek humbuckerów, co (przy bezbrumowości HUMLESSÓW również po rozłączeniu cewek) istotnie zwiększa paletę brzmień gitary.


Opinia dotycząca zestawu H-S-H   HUMLESS  Gen3


Witam Pana serdecznie!
Długo się zbierałem aby napisać do Pana o humlesach.
Jestem zachwycony pickupami (zestaw H-S-H): jakość dźwięku powala, przejrzystość jasność i głębia, moc i równowaga. Tak jakby w pickupie siedział cały sztab malutkich ludzi i analizował każdy dźwięk strun tak aby wyeksponować go w stu procentach!
Polecam Pana produkty moim klientom.
Klient po odebraniu gitary Ibanez zasypywał mnie potem smsami prawie do północy, że jest w szoku i nie może oderwać się od gitary, nie wiedział, że jego gitara, efekty i piec mają taką paletę możliwości, tak jakby ktoś dodał do palety nowe kolory dźwięków... :)
A ja dodam, że z humlesami jest tak, jakby ktoś otworzył szeroko drzwi, które całe życie były tylko uchylone :)

Pracownia Luthier poleca pickupy Humless...
Pozdrawiam Pana serdecznie, Kamil
LUTHIER - Pracowania Lutnicza Kamil Wesołowski - Warszawa
 


Opinia dotycząca zestawu H-S-H   HUMLESS  Gen3

Się zarzekałem, że nic już nie będę majdrował w gitarach, ale... przegrałem z Humless Pickups, które gorąco rekomenduję !
Przetworniki brzmią znakomicie, mają zrównoważone brzmienie, bezbrumowość oraz szereg rozwiązań w połączeniach (push-pull) skutkuje mnóstwem zawodowych możliwości barwowych. Polecam, bo warto.
Krzysztof Misiak   K-of-M

HUMLESS-H Gen3  (H-H)
Hey Jurek,
Thanks for the great support. The Humless H52 and H50 are working great.
I live next to a tram station with high voltage power lines next to my studio.
With my old pickups it was nearly impossible to play in crunch / high gain or even clean high compressed sounds.
Even with Humbuckers i had a very high EMI Noise (Electromagnetic interference).

Before buying i was sceptical that the problem could be solved. Everyone told me that this can´t be a solution for my situation.
But with the Humless Pickups the problem is almost gone completely even though the power lines are directly next to my window.
Even split mode isn´t a problem anymore. I can finally enjoy crunch/high gain and clean high compressed sounds again.

Beside that i really like the sound of the Humless Humbuckers.
The neck pickup is clean,warm with a high attack in split mode.
The bridge pickup is hot enough to deliver a good output for high gain sounds.
Compared to my old Seymour Duncan pickups they feel a bit more open and precise.
Philipp - Germany

Opinie napisane przez Użytkowników przetworników HUMLESS i opublikowane za ich zgodą
 
 
Humbuckery HUMLESS-H zostały przekazane grupie SCORPIONS na prośbę gitarzysty Zespołu
 
Copyright @ 2020 humless  - All Rights Reserved  -  POLAND